24 kwiecień 2024

zdjęcie: Lekceważąc decyzję starosty powiatowego o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami jednego dnia dwa razy popełnił to samo przestępstwo / fot. KPP w Miliczu
Miliccy policjanci jednego dnia we wtorek 23 kwietnia dwukrotnie zatrzymali tego samego mężczyznę, który kierując osobowym VW Golfem nie stosował się do decyzji starosty powiatowego o cofnięciu mu uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyznę czekają konsekwencje prawne dwukrotnego popełnienia przestępstwa drogowego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tuż po godzinie 7 we wtorek 23 kwietnia policjanci patrolujący rejon Milicza na ulicy Trzebnickiej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki VW Golf zarejestrowanego w województwie małopolskim. Samochodem kierował 39-letni mieszkaniec Oleśnicy. Mężczyzna był trzeźwy, ale okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Policjanci w trakcie kontroli drogowej ustalili, że w ubiegłym roku starosta powiatu złotoryjskiego wydał decyzję o cofnięciu mężczyźnie uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym policjanci zakazali mężczyźnie kontynuowanie dalszej jazdy przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej, po czym zakończyli kontrolę drogową udając się na dalszy patrol.

Jakież było zdziwienie tych samych policjantów, gdy kilka godzin później w pobliskiej miejscowości Wierzchowice zauważyli jadącego tego samego VW Golfa, za kierownicą którego siedział ten sam mężczyzna zatrzymany rankiem na ulicy Trzebnickiej w Miliczu. Policjanci wiedząc już, że mężczyzna absolutnie nie powinien kierować samochodem natychmiast zatrzymali go do kolejnej kontroli drogowej. I tym razem policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy pojazdem przekazując go osobie wskazanej przez zatrzymanego kierowcę. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji służbowej policjanci zakończyli kontrolę drogową.

Tego dnia funkcjonariusze już więcej nie napotkali nieodpowiedzialnego kierowcy VW Golfa, który za nic miał decyzję starosty powiatowego cofającą mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Teraz sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, który za popełnione przez 39-latka przestępstwa drogowe zgodnie z art. 180a kodeksu karnego może orzec karę do dwóch lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest w toku.