22 kwiecień 2024

Nietrzeźwy kierowca Opla Astry potrącił rowerzystę – ranny mężczyzna trafił do szpitala

27-letni rowerzysta doznał obrażeń ciała w trakcie wypadku drogowego, podczas którego został potrącony przez jadącego z przeciwka osobowego Opla. Ranny rowerzysta trafił do szpitala. Okazało się, że kierowca Opla był nietrzeźwy – mężczyznę czekają teraz poważne konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa drogowego. Policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.

Do wypadku doszło kilka minut przed godziną 17 w piątek 19 kwietnia na drodze pomiędzy miejscowo1)ściami Łazy Wielkie – Bukowice. Jak wykazały wstępne czynności przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia w stronę Łaz jechał rowerem 27-letni mieszkaniec gminy Krośnice. W tym samym czasie z przeciwka jechał samochodem osobowym marki Opel Astra 25-letni mieszkaniec jednej z okolicznych wiosek. Na łuku drogi w prawo kierujący Oplem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas drogi doprowadzając do potrącenia rowerzysty, po czym wypadł z drogi na pobocze uderzając samochodem w przydrożne drzewo. Potracony rowerzysta upadł doznając przy tym obrażeń ciała – ranny mężczyzna z miejsca zdarzenia został przewieziony karetką do szpitala w Trzebnicy, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Kierującemu Oplem nic się nie stało, nikt inny nie ucierpiał. Poważnie uszkodzony Opel Astra nie nadawał się już do dalszej jazdy – pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

W toku dalszych czynności okazało się, że rowerzysta był trzeźwy, natomiast kierowca Opla był nietrzeźwy – badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że Opel uczestniczący w wypadku nie był dopuszczony do ruchu drogowego i nie powinien poruszać się po drogach. W związku z tym policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od Opla. Postępowanie jest w toku – policjanci wyjaśniają okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego i ponownie apelują do wszystkich kierujących o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.