28 marzec 2024

zdjęcie: Policjanci sprawdzali, czy kierowcy stosują się do znaku STOP – posypały się mandaty dla sprawców wykroczeń drogowych / fot. KPP w Miliczu
Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetowych działań policjantów w całym kraju. Niebezpieczne wypadki i kolizje notowane na polskich drogach świadczą o utrzymującym się zagrożeniu bezpieczeństwa w ruchu drogowych i wymagają skutecznych działań profilaktycznych oraz kontrolnych za strony Policji. Dlatego w środę 27 marca miliccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ramach własnych działań nadzorowali jak kierowcy stosują się do znaku STOP.

Do najbardziej niebezpiecznych zachowań kierowców na drodze należy, między innymi:

• rozwijanie nadmiernych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze,
  • kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu,
  • lekceważenie znaków i sygnałów drogowych – w tym także znaku STOP,
  • nieprawidłowe wykonywanie manewrów w ruchu drogowym.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policyjne patrole ruchu drogowego przez całą środę 27 marca w różnych miejscach powiatu milickiego skontrolowały 32 kierowców różnych pojazdów, z których aż 20 nie zastosowało się do znaku STOP. Sprawcy ujawnionych wykroczeń zostali ukarani mandatami. Przypominamy, że za wykroczenie związane z niestosowaniem się do znaku STOP grozi mandat karny w kwocie 300 złotych oraz 8 punktów karnych.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i ostrożność na drodze oraz o bezwzględne stosowanie się do wszelkich znaków i sygnałów drogowych, jednocześnie zapowiadając, że podobne działania będą systematycznie kontynuowane, tak aby maksymalnie poprawić bezpieczeństwo podróżowania po drogach powiatu milickiego.