28 marzec 2024

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu wraz z policjantami kryminalnymi zatrzymali kolejnego już w tym roku poszukiwanego mężczyznę. Tym razem do Aresztu Śledczego we Wrocławiu trafi 41-letni mieszkaniec Sułowa, który był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez milicki sąd.

Poszukiwany 41-letni mężczyzna wiedząc, że zgodnie z sądowym wyrokiem na kilka miesięcy ma trafić za więzienne mury, od pewnego czasu ukrywał się przed Policją próbując wprowadzić w błąd szukających go funkcjonariuszy. Ale wszystko do czasu. Miejscowy dzielnicowy na podstawie prawidłowego rozeznania podległego mu terenu ustalił, że mieszkaniec Sułowa popołudniami wraca z pracy do domu, gdzie następnie ukrywa się. W środę 27 marca około godziny 16 samochód, którym według poczynionych ustaleń jako pasażer miał jechać poszukiwany mężczyzna, został na jednej z ulic Sułowa zatrzymany przez dzielnicowych do kontroli drogowej. W działaniach uczestniczyli także nieumundurowani policjanci pionu kryminalnego, którzy zajmują się m. in. ściganiem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Ustalenia policjantów okazały się trafne – pasażerem zatrzymanego Volkswagena był wyraźnie zaskoczony przebiegiem wydarzeń poszukiwany mieszkaniec Sułowa. Początkowo mężczyzna próbował wprowadzić policjantów w błąd podając fałszywe dane osobowe, jednak szybko został zidentyfikowany jako 41-latek ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Miliczu. Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie do czasu dalszego doprowadzenia trafił do celi policyjnego aresztu.

Policjanci zgodnie z listem gończym niezwłocznie przewiozą zatrzymanego mężczyznę do Aresztu Śledczego we Wrocławiu celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.