6 kwiecień 2024

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzionego laptopa

47-letni mieszkaniec Milicza został zatrzymany przez policjantów pod zarzutem dokonania kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w centrum miasta, skąd ukradł laptopa o wartości prawie 2500 złotych. Policjanci odzyskali skradzionego laptopa, który niebawem wróci do właściciela. Włamywacz po przesłuchaniu został zwolniony, teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tego przestępstwa doszło w godzinach popołudniowych w piątek 5 kwietnia. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu został powiadomiony, że ktoś siłowo wepchnął zamknięte drzwi i po ich uszkodzeniu wszedł do wnętrza mieszkania w samym centrum miasta. Sprawca po wejściu do mieszkania ukradł laptopa, nic więcej nie zginęło. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionego komputera na kwotę bliską 2500 złotych.

Miliccy policjanci po przyjęciu tego zgłoszenia niezwłocznie przystąpili do czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie włamywacza oraz odzyskanie skradzionego laptopa. Jeszcze tego samego wieczora policjanci ustalili, że skradziony laptop znajduje się w jednym z miejscowych lombardów. Jednocześnie ustalili dane mężczyzny, który sprzedał odzyskanego laptopa do lombardu. Rankiem następnego dnia na rękach 47-letniego mieszkańca Milicza zatrzaśnięte zostały policyjne kajdanki. Zatrzymany mężczyzna z miejsca zamieszkania został przewieziony do milickiej komendy Policji, gdzie usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem.

Po przesłuchaniu podejrzany został zwolniony. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest w toku, a swój finał znajdzie w miejscowym sądzie.