27 styczeń 2023

Roczna odprawa służbowa w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu

W piątek 27 stycznia w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Miliczu odbyła się odprawa roczna milickich policjantów. W trakcie odprawy podsumowano pracę milickich „stróżów prawa” w minionym 2022 roku oraz wskazano plany do zrealizowania w bieżącym roku.

W odprawie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Robert Frąckowiak, Starosta Powiatowy w Miliczu Sławomir Strzelecki, Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech, Wójt Gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski, Wójt Gminy Krośnice Andrzej Biały, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu bryg. Grzegorz Zmaczyński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz Marcin Calów, Dyrektor Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Miliczu Rafał Nowak oraz funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Podczas odprawy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu mł. insp. Janusz Miś dokonał oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie milickim za ubiegły 2022 rok. Przedstawił również plan działań policji milickiej w bieżącym roku 2023 oraz podziękował przybyłym samorządowcom i przedstawicielom pozostałych służb i instytucji za dotychczasową współpracę i udzieloną pomoc w realizacji zadań służbowych, szczególnie za przekazanie środków finansowych przeznaczonych na zakup nowego nieoznakowanego radiowozu policyjnego. Szczególne podziękowania zostały przekazane Wójtowi Gminy Krośnice Andrzejowi Białemu za przychylność i dotychczasowe zaangażowanie w realizację projektu związanego z planowanym utworzeniem w 2023 roku nowego Posterunku Policji w Krośnicach.

Starosta milicki Sławomir Strzelecki w swoim wystąpieniu w imieniu zaproszonych gości docenił ogromny trud i wysiłek wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji zmierzający do nadrzędnego celu jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom i gościom powiatu milickiego. Pan Starosta dziękując policjantom za bezpieczny powiat, obiecał, że w 2023 roku będzie starał się wraz z pozostałymi samorządami gminnymi wspierać milicką Komendę Powiatową Policji we wszystkich podejmowanych działaniach na rzecz dalszego zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju w powiecie milickim.

Do słów podziękowań przyłączył się także Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu bryg. Grzegorz Zmaczyński, który podziękował wszystkim milickim policjantom m. in. za ubiegłoroczną współpracę w trakcie licznych wspólnie podejmowanych na terenie całego powiatu milickiego akcji ratowniczych.

Odprawę podsumował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Robert Frąckowiak, który także podziękował milickim policjantom i pracownikom cywilnym za osiągnięte wyniki służbowe oraz wskazał zadania, jakie stoją przed milickimi policjantami w 2023 roku, w tym m. in. budowa nowego Posterunku Policji w Krośnicach, w którym służbę będzie pełniło ośmiu policjantów. Pan Komendant zaznaczył, że obecny rok będzie kolejnym rokiem ciężkiej pracy policjantów i pracowników Policji, a przed całą polską formacją policyjną są liczne zadania mające na celu zapewnienie obywatelom jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa. Pan Komendant prosząc o przekazanie swoich podziękowań i życzeń wszelkiej pomyślności nieobecnym podczas odprawy milickim policjantom i pracownikom cywilnym, serdecznie podziękował wszystkim zaproszonym gościom za wszelką pomoc, jaką w ubiegłym roku uzyskali miliccy policjanci.