10 październik 2023

Zatrzymany mieszkaniec Milicza odpowie za posiadanie znacznej ilości metamfetaminy

Miliccy policjanci w ramach działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie kilkaset porcji metamfetaminy. Teraz zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazał mężczyźnie opuszczać kraj.

W poniedziałek 9 października w godzinach porannych policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w pobliżu miejscowego targowiska 21-letniego mieszkańca Milicza, który według wcześniejszych ustaleń miał posiadać przy sobie narkotyki. Ustalenia policjantów okazały się bardzo trafne – przy mężczyźnie policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem. Tester do wykrywania narkotyków wykazał, że była to metamfetamina w ilości ponad 170 porcji wolnorynkowych. Narkotyk po dokładnym zważeniu trafił do policyjnego depozytu.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany 21-letni właściciel zabezpieczonej metamfetaminy został doprowadzony przez policjantów do milickiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na nielegalnym posiadaniu znacznej ilości substancji psychotropowej. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju oraz objął mężczyznę dozorem policyjnym. Podejrzany po przesłuchaniu został zwolniony.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym pochodzenie zabezpieczonej metamfetaminy. Za jej posiadanie podejrzanemu zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest w toku.