Zatrzymany obcokrajowiec kierował samochodem, będąc pod wpływem alkoholu

zdjęcie: Zatrzymany obcokrajowiec kierował samochodem, będąc pod wpływem alkoholu / fot. KPP w Miliczu
Miliccy policjanci zatrzymali obcokrajowca, który w Wierzchowicach kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. W związku z ujawnionym przestępstwem drogowym nieodpowiedzialny obywatel Ukrainy w trybie przyspieszonym przewidzianym dla obcokrajowców został zatrzymany w policyjnym areszcie w celu niezwłocznego doprowadzenia na rozprawę do sądu.

W niedzielny poranek 5 lutego kilka minut po godzinie 8 na ulicy Sadowniczej w Wierzchowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Ford Mondeo. Samochodem kierował 27-letni obywatel Ukrainy mieszkający na terenie gminy Krośnice. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierowcy ponad pół promila alkoholu. W związku z tym policjanci do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy zatrzymali nietrzeźwego obcokrajowca w policyjnym areszcie. Ponadto policjanci zatrzymali kierowcy jego prawo jazdy, natomiast Ford Mondeo został przekazany osobie przez niego wskazanej.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna niezwłocznie zostanie doprowadzony przez policjantów do milickiego sądu, który działając w trybie przyspieszonym przewidzianym dla obcokrajowców orzeknie w sprawie ujawnionego przestępstwa drogowego. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!