12 kwiecień 2024

zdjęcie: Zatrzymany przez policjantów kierowca Toyoty na jednej z ulic Milicza przekroczył dozwoloną prędkość jazdy aż o 60 km/h / fot. KPP w Miliczu
Aż 110 km/h to prędkość z jaką na ulicy Trzebnickiej w Miliczu jechał zatrzymany przez milickich policjantów mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Toyota Yaris. Za popełnione wykroczenie drogowe kierowca został ukarany mandatem, policjanci zatrzymali także mężczyźnie prawo jazdy, gdyż w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o zmniejszenie prędkości jazdy i ostrożność na drodze.

W czwartek 11 kwietnia tuż przed godziną 13 na ulicy Trzebnickiej w Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Toyota Yaris. Za kierownicą samochodu siedział 61-letni mieszkaniec Milicza. Okazało się, że kierowca w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechał Toyotą 110 km/h, czyli aż o 60 km/h za dużo.

W związku z tym wykroczeniem drogowym policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 1500 złotych oraz nałożyli 13 punktów karnych. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h – dokument ten zostanie niezwłocznie przesłany do starosty powiatowego w Miliczu celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m. in. nadmierna prędkość poruszających się pojazdów i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Mundurowi ponownie apelują do wszystkich kierowców o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Policjanci mają nadzieję, że okres bez prawa jazdy skłoni ukaranego kierowcę do refleksji skutkującej w przyszłości ostrożniejszą jazdą zgodną z obowiązującymi przepisami.